O mnie

Twój osobisty doradca

Cześć, nazywam się Maciej Bis.

Jak napisał H. Jackson Brown Jr.: "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".

Dlatego, kiedy wypaliłem się zawodowo, odszedłem z uczelni na rok przed obroną doktoratu, aby zająć się nieruchomościami. Uważałem je wtedy za drogę do wolności finansowej.

Po jakimś czasie, gdy nadciągnęły tłumy inwestorów, gotowce inwestycyjne wyrosły jak grzyby po deszczu, a oferty tanich mieszkań do remontu zaczęły się wyczerpywać... zrozumiałem, że nieruchomości nie są odpowiedzią samą w sobie. Są jakąś częścią rzeczywistości, jaką widać. I mają sens tylko o tyle, o ile włączyć je w szerszy model działania. Przetestowałem sposoby internetowych guru i żaden mnie nie oczarował, na większości działań straciłem. Na bazie wniosków, nauk i (całkiem kosztownych) nauczek stworzyłem swoje własne podejście do inwestowania.

Umów rozmowę

Poznaj moją historię

OBECNIE
Po 6 latach pracy i ciągłego rozwoju udaje mi się wprowadzić w życie automatyzację procesu pomnażania majątku.
2020 - 2022 r.
Po raz pierwszy inwestuję na innym kontynencie, niż Europa. Uzyskuję polskie państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu detektywa. Testuję, jak działają unijne przepisy dot. uznawania kwalifikacji w różnych krajach. Opuszczam Polskę na stałe.
2020 r.
Teorie i sposoby internetowych guru przestają działać. Szukam własnej drogi i udaje mi się wytyczyć odpowiedni szlak. Zaczynam wykonywać i stosować zaawansowane analizy finansowe. Reinwestuję zyski. Zakładam lub kupuję kolejne firmy, i automatyzuję je.
2018 - 2020 r.
Tworzę kwaterę pracowniczą rok przed tym, jak zaczęły powstawać na ten temat szkolenia. Przechodzę zaawansowany dwuletni MBA, ucząc się od najlepszych. Tworzę system R.O.B.O.T., automatyzując flipowanie. Inwestuję od Rzeszowa po Gorzów Wlkp., głównie przebywając poza Polską. Uczę się kontrolować, co widać na mój temat w internecie.
2017 - 2018 r.
Pierwszy raz mówię o Analizach Rynku Nieruchomości inwestorom. Są przyjęte entuzjastycznie, a ja kończę jako prelegent na Maratonie WIWN. Budowa pierwszego startupu w Anglii, w branży analityki rynkowej. Nasza analityka rynku nieruchomości sprawdza się w kolejnych krajach. Pozytywny odbiór Analiz przez inwestorów z Holandii, Danii, Polski i Francji. Pierwsze myśli o emigracji na stałe.
2016 - 2017r.
Kończę studia podyplomowe z szacowania wartości nieruchomości. Wykupuję szkolenie z flipów. Dostaję motywacyjnego kopa i ruszam w teren. Nie idzie mi z flipowaniem, bo nie umiem określić, za ile mieszkanie sprzeda się po remoncie. Po licznych próbach i błędach wymyślam wstępną wersję obliczeń. Raport, który w przyszłości stanie się Analizą Rynku Nieruchomości. Sprzedaję z sukcesem moje pierwsze mieszkanie.
2016 r.
Nawał obowiązków daje o sobie znać. Mam wszystkiego serdecznie dosyć. Dopada mnie wypalenie zawodowe. Rezygnuję ze wszelkich funkcji w organizacjach pozarządowych. Odchodzę z uczelni na rok przed obroną doktoratu. Po 2 miesiącach spędzonych w łóżku decyduję się zmienić branżę: idę w nieruchomości.
2014 - 2016 r.
Kończę 3-letnie interdyscyplinarne studia doktoranckie Sience-Environment-Technology, prowadzone w języku angielskim. Wychodzę z głową pełną wiedzy o świecie. Od kryształów, hologramów i procesów rozkładu papieru, po międzynarodową ekonomię i zaawansowane zastosowania statystyki matematycznej. Wiele z tego wykorzystam później w projektach biznesowych. W czasie kilku podróży zachwycam się wulkanizmem i trekingiem wulkanicznym. Pojawia się we mnie Pragnienie. Innego życia.
2010 - 2014 r.
Zarządzam w jednej z największych organizacji pozarządowych w regionie, o kilkumilionowym budżecie. Po kilku latach działania w polskim środowisku gospodarczym, mam sporo pomysłów, przemyśleń i hipotez. Rozpoczynam pracę nad doktoratem z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Współpraca zakończona sukcesem z wieloma klientami

Nowość na rynku

Detektyw nieruchomości

Zobacz więcej informacji

Dzielę się wiedzą

W materiałach online (VOD, podcast) znajdziesz wiedzę, którą dzielę się w opcji płatnej oraz bezpłatnej. Zawarłem tam to wszystko, co sam chciałbym wiedzieć na poszczególnych etapach mojej drogi. Znajdziesz informacje i fakty, które dadzą Ci przewagę tak, jak dają mnie. Od kwestii podstawowych, po bardzo zaawansowane. Wszystkie te materiały są aktualizowane na bieżąco. Dbam, by wiedza podstawowa, niezbędna aby zacząć, była bardzo tania.

Wiedza niepowtarzalna jest dostępna przede wszystkim na żywo. Z reguły w ten sposób można powiedzieć i pokazać więcej. Tam są fakty i informacje, ale też moje doświadczenie, metody działania oraz kreatywność. Tylko w ten sposób dzielę się moimi autorskimi systemami. Oddaję Ci całą wiedzę i doświadczenie, ale też dbam, by trafiły w dobre ręce.

Tak pracuję

  • Indywidualne podejście i etyka. Podążam za Twoimi celami i potrzebami.
  • Dyskrecja. Jeśli nie zechcesz, nikt nie dowie się o naszej współpracy.
  • Wsparcie. Możesz na mnie liczyć we wdrożeniu wszystkiego, czego Cię uczę.
  • Kreatywność. Miewam dobre pomysły i możesz z nich korzystać do woli.

Inwestorzy i przedsiębiorcy przychodzą na konsultacje z kilku powodów.

Ktoś ma świetną firmę, ale potrzebuje ją poukładać i zautomatyzować pod okiem eksperta. Macha łopatą, a chciałby koparkę. Ktoś inny ma doskonałą pracę na etacie, dobre dochody, oszczędności i chciałby zacząć inwestować. Cierpi jednak na brak czasu. Ktoś chce ruszyć z kopyta, a blokadą są problemy do rozwiązania na tu i teraz. Inni działają sprawnie, ale potrzebują strategii. Chcą wytyczyć sobie cele od nowa i drogę do ich osiągnięcia. Jeszcze inni potrzebują systematycznie popracować nad własną firmą lub inwestycjami.

Chcesz, abym Ci pomógł? Umów rozmowę, zadzwonię i porozmawiamy.

Szkolenia

Wystąpienia publiczne

Coaching i mentoring

Zaproś mnie

  • Jesteś z mediów i potrzebujesz komentarza eksperta?
  • Szukasz rozmówcy do wywiadu, artykułu, podcastu?
  • Chcesz, żebym poprowadził fragment lub całość szkolenia u Ciebie?
  • Chcesz, żebym wystąpił na Twojej scenie?

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe na Twoje zapytanie. Do miłego usłyszenia!